Wiadomości o podobnej tematyce

 • W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

  Planujecie duże zakupy na ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem był Święto Trzech Króli.

 • Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

  W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

 • Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

  Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

 • Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

  Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

Opublikowany przez Wiesiek | 2013-01-02

Z ekologią za pan brat

Komu zależy na usunięciu siatek foliowych z marketów? Markety obniżając pieniądze przeznaczane na nabycie foliowych torebek zaoszczędzą sporo pieniędzy.

Czy rzeczywiście zależy na ochronie środowiska? Obrońcy przyrody twierdzą, że potrzebny jest należyty recykling. Cała sytuacja jeszcze nie jest prawnie uregulowana. Nie zwlekając na uzyskanie podpisów i wydłużające się sejmowe debaty, pewne sklepy tj.: Ikea, E-Leclerc, Carrefour czy Biedronka postanowiły zrezygnować z bezpłatnych foliowych reklamówek i oszczędzają dzięki temu duże sumy pieniędzy. Markety te wprowadziły za to ekologiczne torby papierowe i dodatkowo na tym zyskują. Szacuje się, że na sprzedaży toreb papierowych największe sieci zarabiają parę mln. złotych rocznie. Jedna z sieci deklaruje, że zysk ze sprzedaży wydała na akcję reklamową, która promuje torebki ekologiczne, ich używanie i kupowanie. Kampania jest w toku i sieć zarobiła podwójnie bo równolegle prezentuje też samą siebie. Z kolei inna zapewnia, że zarobione tym sposobem kwoty wyda między innymi na zakup pojemników na wyczerpane baterie. Jeszcze inna zapowiada, że pieniądze, które wydawała na kupno torebek z papieru wyda na posadzenie drzewek w lasach. Z relacji wytwórców torebek foliowych wynika, że zgadzają się oni ze zdaniem ekologów i twierdzą, że pobieranie pieniędzy za torebki i jednorazowe akcje nie wpłyną znacząco na poprawę stanu środowiska naturalnego. Rozwiązanie problemu tkwi w czym innym. Niezbędnym jest zbudowanie właściwego systemu segregacji, pozwalającego na odzysk i recykling.

Zobacz to na zdjęciach:

restauracja
catering
jedzenie